Patrzysz na swoje maleństwo i zastanawiasz się, jak ten czas tak szybko minął. Szkrab, który mieścił Ci  się w dłoni, kończy już rok. W związku z tym, że sami jesteśmy uczestnikami wielu imprez rodzinnych, w tym z okazji pierwszych urodzin, pomożemy Wam w jego organizacji.

  1.  Zaplanowany budżet

Pomoże Ci w lepszej organizacji tego ważnego dnia.  Trzymaj się go i nie przejmuj się, jeżeli nie jest za duży. Jest mnóstwo ciekawych rozwiązań, które nie są drogie, a wzbogacą urodzinki Twojego roczniaka.

2. Wybór miejsca

Dom, karczma czy hotel – mamy wiele możliwości. Jak jest ciepło warto pomyśleć o rodzinnym grillu w ogródku lub na działce. Jeżeli jednak zdecydujecie się na  restaurację, wybierzcie taką, która ma swój ogród lub taras. Zapytajcie też, czy tego dnia będziecie jedynymi gośćmi restauracji, czy planowane są inne uroczystości.

    3.  Zaproszenia 

Nie wysyłajmy zaproszeń na ostatnią chwilę. Dajmy Gościom czas na zaplanowanie ewentualnego wolnego. Zaproszenia możemy wykonać samodzielnie lub kupić w wielu dostępnych marketach. Dobrze, jak swoją kolorystyką, wyglądem będą powiązane z motywem przewodnim urodzinek.

  4. Dekoracje

Rynek dekoracji urodzinowych jest bardzo bogaty i różnorodny. Oferty sklepów obejmują szereg ozdób, które wręcz powinny się znaleźć na przyjęciu: balony, serwetki, słomki, toppery, tuby z konfetti, taśmy, rozety, papilotki na muffinki, girlandy, sztućce, pompony, sznurki, bannery i wiele, wiele innych. Sklepy udostępniają je w wielu kolorach, wzorach oraz wymiarach. Dużo dekoracji można znaleźć także w jednakowych kolekcjach, dzięki czemu przyjęcie może być urządzone w harmonijny sposób. Występują zestawy akcesoriów zarówno na urodziny dziewczynki: balony w różowe serduszka, kubeczki w pastelowych kolorach, złotą koronę, toppery z kolekcji Jednorożec, jak i produkty na przyjęcie dla chłopca, wśród których znajdują się błękitne pompony, balony w kształcie dinozaura, zestaw do muffinek z zabawnymi potworkami i wiele innych.Większość restauracji zgadza się na samodzielne udekorowanie miejsca uroczystości.

  5. Animator 

Zaproś nas na imprezę 😉 Taka uroczystość  to możliwość spotkania się członków rodziny, którzy mają większy lub mniejszy kontakt na co dzień. Dlatego, aby zagwarantować im swobodną rozmowę, możliwość powspominania, zaproś zawodowego animatora, który zorganizuje dla dzieci niezapomniane zabawy. I tutaj warto oddać się w ręce profesjonalistów, ponieważ roczek, to impreza, na którą zapraszamy dzieci w różnym wieku,  co wymaga odpowiednich materiałów i akcesoriów do zabaw. Wielokrotnie dobra zabawa dzieci udzielała się również dorosłym, którzy sami brali udział w zabawach.

6. Przygotuj swojego Roczniaka

Pamiętaj, że impreza to wyjątkowy dzień dla malucha. Będzie dużo nowych ludzi i sytuacji. Zadbajmy o komfort Dziecka, aby było wyspane i wypoczęte. Przygotujmy dodatkowe ubranka i jedzonko.

I najważniejsze: Nie przejmuj się drobiazgami, ciesz się każdą chwilą.